Огляд сканера штрих кодів Honeywell Voyager 1250g

Сканер штрих кодів Voyager 1250g заснований на базі моделі Honeywell Voyager 1200g, який було презентовано 6 січня 2011 року та реалізовано накладом понад 10 тис. одиниць у перший місяць продажів.

Дизайн та матеріали:

Модель прийшла на зміну ручному лазерному сканеру Metrologic MS 9590 Voyager GS. Як завжди в продуктах компанії Honeywell (або колишньої Metrologic, як кому завгодно) маємо якісний пластик, дорогий товстий кабель і одні з найкращих скануючих елементів, але ми перевіримо це пізніше.

На жаль, на даний момент доступні тільки сканери в білому кольорі. Чому на жаль, ви можете запитати, - тому що цей тип сканерів, як правило, використовується на складах і в магазинах при прийманні - відвантаженні товарів, де він буде швидко забруднюватися і набуватиме з кожним днем менш товарного вигляду.

Сканер зручно лежить у руці. З ним комфортно працювати як у рукавичках, так і без них. Модель Voyager 1250g мені чимось нагадує сканер штрих кодів Motorola LS 2208: та сама двокольоровість корпусу, сірий «бампер» на елементі, що сканує, практично ідентичне розташування зумера і схожість у нижній частині рукоятки.

Інтерфейси та аксесуари:

Усі останні сканери штрих кодів Honeywell мають підтримку декількох інтерфейсів, включно з USB (HID-клавіатура, послідовний, IBM OEM), RS232 (TTL +5 В, 4 сигнали), роз'ємом клавіатури, RS-232C (± 12 В), IBM RS485 (через перехідний кабель), але сканери, які доступні зараз, ідуть у комплекті з USB-кабелем. Звісно, ця модель підтримує емуляцію RS 232 (COM порту). Ще однією унікальною особливістю сканера є те, що він самостійно визначає, який кабель до нього під'єднано USB, RS-232 або PS/2. Насправді це виглядає так: ми придбали сканер з USB кабелем, а через деякий час вирішили його під'єднати до касового апарату. Для цього нам знадобиться кабель RS-232. Купуємо новий кабель, витягаємо зі сканера старий USB, приєднуємо новий RS-232 і підключаємо до касового апарату. Додаткових налаштувань у самому сканері проводити не потрібно, все працюватиме.

Незабаром імпортер обіцяє, що до сканера можна буде замовити підставки, що дасть змогу використовувати його, зокрема, і для автоматичного стаціонарного режиму. Однак для такого застосування, ідеально підходить сканер Voyager 1200g.

Про конкурентів:

У сучасному високотехнологічному світі, що стрімко розвивається і високотехнологічний світ, виробники скануючого обладнання не часто «виводять» на ринок нові моделі і важко знімають з виробництва старі. Тому складно порівняти моделі, випущені рік тому, з моделями п'яти, семи і десятирічної давності. Але все ж ми постараємося. Основними конкурентами сканера Honeywell Voyager 1250g можна вважати сканер Motorola LS 2208 і Datalogic QD2330. Розглядати такі моделі як Proton ICS-7100 і Argox AS-8310 немає сенсу, оскільки в них застосовано Image-сканування, а в розглянутій моделі використовується лазерне сканування.

Порівняльна таблиця з характеристик сканера Honeywell Voyager 1250g та конкурентів:

Honeywell Voyager 1250g

Motorola LS 2208

Datalogic QD2330

Джерело світла

Лазерний діод із довжиною хвилі 650 нм

Лазерний діод із довжиною хвилі 650 нм

Лазерний діод із довжиною хвилі 650 нм

Кут сканування

30°

30°

60°

Мінімальний контраст друку штрих-коду

Щонайменше 20% різниці відбитої енергії

Щонайменше 20% різниці відбитої енергії

Щонайменше 30% різниці відбитої енергії

Напруга живлення

5 В ± 5 %

5 В ± 10 %

5 В ± 10 %

Споживана потужність у робочому режимі

140 мА

175 мА

100 мА

Інтерфейси

RS-232, USB, PS/2

RS-232, USB, PS/2

RS-232, USB, PS/2

Рабоча температура

0 … +40 °C

0 … +50 °C

0 … +50 °C

Температура зберігання

-20 ... +60 °C

-40 ... +70 °C

-40 ... +70 °C

Вологість

від 5 до 95%, без конденсації

від 5 до 95%, без конденсації

від 5 до 95%, без конденсації

Швідкість сканування

100 сканувань за секунду

100 сканувань за секунду

100 сканувань за секунду

Розміри (Д x Ш x В), мм.

60 x 168 x 74

63 x 152 x 84

71 х 170 x 66

Вага, г.

133

146

128

Клас захисту

IP 41

IP 42

IP 42

Падіння

витримує 30 падінь на бетонну підлогу з висоти 1,5 м

витримує множинні падіння на бетонну підлогу з висоти 1,5 м

витримує множинні падіння на бетонну підлогу з висоти 1,5 м

У таблиці наведено технічні характеристики, взяті з офіційних сайтів виробників. На мій подив, сканер компанії Honeywell не перевершує своїх опонентів, що є не зовсім характерним для цього виробника.

За всіма основними характеристиками сканера знаходяться на одному рівні. За споживаною потужністю 1250g програє Datalogic QD2330, але виграє у Motorola LS 2208. Об'єктивно, якщо рахувати в грошовому еквіваленті, то заощадити вийде копійки, і на цей показник, в нашій країні, завжди дивляться крізь пальці.

За показником робочої температури і температури зберігання Voyager у програші, але якщо перша характеристика не дуже насторожує, то до другої можуть виникнути питання. Сканер залишається в холодних приміщеннях на ніч, коли температура може опуститися і нижче, це перше, а друге, як помітив мій колега, транспортування сканерів відбувається в фурах за різних температур. Також сканери можуть «зависнути», наприклад, у машині транспортної компанії, коли температура сягатиме і до - 30 °C. Тоді виходить, що на склад надійде сканер, який пролежав при такій температурі кілька днів, і він раптом не працює. Погодьтеся, не дуже приємна ситуація. Хоча, як мені здається, у Honeywell вирішили просто підстрахуватися.

За розмірами і вагою сканера практично ідентичні: якийсь трохи більший і важчий, якийсь трохи менший і легший, але під час роботи ця різниця не відчувається. Єдине, що мені здалося, Honeywell і Motorola лежать у руці зручніше, ніж Datalogic.

Характеристика «Падіння» взагалі не витримує жодної критики - сканер, що тестується, витримує тільки 30 падінь на бетонну підлогу з висоти 1,5 м, тоді як конкуренти готові падати багаторазово. Але перевіряти ми це не будемо, оскільки причину виходу з ладу обладнання практично неможливо довести в сервісних центрах. До нас у сервіс кілька разів приносили розбиті сканери з явними механічними пошкодженнями, запевняючи, що було лише одне падіння, і то з висоти не більше одного метра. Мені здається, що дана характеристика є більше маркетинговою, ніж технічною, тому що жоден сервісний центр не зробить безкоштовний гарантійний ремонт сканера штрих коду з вищезгаданої причини виходу з ладу як в нашій країні, так і за кордоном.

На відео нижче ми постаралися відтворити тест, проведений співробітниками Honeywell, в якому надрукований штрихкод заштриховується кілька разів, а потім легко зчитується сканером. Звісно, в нашому відео ми протестували три сканери Voyager 1250g, Motorola LS 2208 і Datalogic QD 2330:

Відверто кажучи, результат розчарував. Не так добре Voyager 1250g проходить подібний тест, як нам би хотілося, але все ж таки цей сканер єдиний, який пройшов подвійне закреслення штрих коду.

Висновки:

Сканер штрих кодів Honeywell Voyager 1250g, безсумнівно, вийшов у найкращих традиціях компанії Honeywell (чи все ж Metrologic?). Однак чи достатньо цього, щоб стати одноосібним лідером ринку? Напевно ні, тому що я не можу чесно сказати, що Motorola і Datalogic залишилися далеко позаду.

Автори статей
Тарас

Експерт з маркування та складської автоматизації.

Коментарі (0)

На даний момент коментарів ще немає

Ваш коментар

Ви відповідаєте на коментар

Товар додано до списку бажань
Товар додано до порівняння